Biała szata na Chrzest

W kategoriach: Akcesoria do chrztu,


SZATKA NA CHRZEST
Chrzest Święty jest pierwszym, a zarazem najważniejszym sakramentem. To dzięki niemu  człowiek staje się członkiem Wspólnoty Kościoła. Jednocześnie jest on otwarciem drogi do dalszego życia chrześcijańskiego i możliwości przystępowania do kolejnych sakramentów. Nieodzownymi elementami podczas samej ceremonii chrztu są: świeca oraz biała szata. Dziś przyjrzymy się znaczeniu i symbolice białej szaty.

Jaka powinna być szatka?
Szata powinna być przede wszystkim biała. Biały kolor symbolizuje czystość i niewinność, ale także światło, życie i triumf. W zależności czy jest przeznaczona dla chłopca czy dziewczynki może być ozdobiona koronkami, kwiatuszkami w kolorze różowym czy niebieskim. Zwrócić uwagę należy również na to by szata była nowa, wcześniej nie używana i przeznaczona dla konkretnej chrzczonej osoby.

Kto powinien kupić szatę?
W zależności od regionu Polski, w którym mają odbyć się chrzciny sam aspekt zaopatrzenia malucha w białą szatkę bywa różny jednak w większości szatę kupuje matka chrzestna. Również matka chrzestna nakłada dziecku szatę podczas ceremonii.

W naszym asortymencie znajdziecie szatki, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród naszych klientów przygotowujących swoje maluchy do ceremonii chrztu. Dodatkowo na szatce możemy wyhaftować dane dziecka z datą chrztu co sprawi, że będzie to pamiątka na długie lata dla każdej pociechy.

Szatki dla chłopców:
SZATKA1
Szatki dla dziewczynek:
SZATKA2

Te oraz wiele innych ciekawych wzorów na naszej stronie http://bit.ly/1JmYTDP.