Biała szata na Chrzest

Home » Blog » Biała szata na Chrzest


SZATKA NA CHRZEST
Chrzest Święty jest pierwszym, a zarazem najważniejszym sakramentem. To dzięki niemu  człowiek staje się członkiem Wspólnoty Kościoła. Jednocześnie jest on otwarciem drogi do dalszego życia chrześcijańskiego i możliwości przystępowania do kolejnych sakramentów. Nieodzownymi elementami podczas samej ceremonii chrztu są: świeca oraz biała szata. Dziś przyjrzymy się znaczeniu i symbolice białej szaty.

Jaka powinna być szatka?
Szata powinna być przede wszystkim biała. Biały kolor symbolizuje czystość i niewinność, ale także światło, życie i triumf. W zależności czy jest przeznaczona dla chłopca czy dziewczynki może być ozdobiona koronkami, kwiatuszkami w kolorze różowym czy niebieskim. Zwrócić uwagę należy również na to by szata była nowa, wcześniej nie używana i przeznaczona dla konkretnej chrzczonej osoby.

Kto powinien kupić szatę?
W zależności od regionu Polski, w którym mają odbyć się chrzciny sam aspekt zaopatrzenia malucha w białą szatkę bywa różny jednak w większości szatę kupuje matka chrzestna. Również matka chrzestna nakłada dziecku szatę podczas ceremonii.

W naszym asortymencie znajdziecie szatki, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród naszych klientów przygotowujących swoje maluchy do ceremonii chrztu. Dodatkowo na szatce możemy wyhaftować dane dziecka z datą chrztu co sprawi, że będzie to pamiątka na długie lata dla każdej pociechy.

Szatki dla chłopców:
SZATKA1
Szatki dla dziewczynek:
SZATKA2

Te oraz wiele innych ciekawych wzorów na naszej stronie http://bit.ly/1JmYTDP.

Inne posty

Symbole Chrztu Świętego

Chrzest święty jest to sakrament, który człowiek przyjmuje jako pierwszy. To dzięki niemu wchodzi do Wspólnoty Kościoła. Symbolizuje oczyszczenie oraz otwarcie drogi do dalszego życia w chrześcijaństwie. Symbolami chrztu świętego są: woda chrzcielna, znak krzyża, krzyżmo, świeca chrzcielna oraz biała szata.

Pudełko wspomnień na Chrzest z personalizowanym grawerem

Moment przyjęcia sakramentu Chrztu Świętego następuje w pierwszych miesiącach życia dziecka. Rozkoszny maluszek, ubrany w najbardziej elegancki strój przeżywa przełomowy moment. Każdy pragnie zatrzymać w pamięci ulotne chwile wczesnego dzieciństwa na jego najdłużej. Niezastąpione w tej roli będzie pudełko wspomnień na chrzest, na którym zamieścimy spersonalizowany grawer. Co możemy w takiej szkatułce umieścić? Macie w […]

Jaką treść graweru umieścić na Piśmie Świętym?

Podczas poszukiwań odpowiedniego prezentu na Chrzest Święty, doszedłeś do wniosku, że najlepszym z nich będzie Biblia. Decydując się na umieszczenie indywidualnej dedykacji na tym wyjątkowym podarunku, podpowiadamy co można wygrawerować na Świętej Księdze.  Pismo Święte powinno towarzyszyć człowiekowi do końca życia. Stąd też podarowanie małemu dziecku kolorowej Biblii będzie idealnym pomysłem na prezent. Twój upominek […]

Kategorie prezentów