Dlaczego kolor różowy dla dziewczynek, a niebieski dla chłopców?

Home » Dlaczego kolor różowy dla dziewczynek, a niebieski dla chłopców?

Malutkie dziecko od chwili narodzin przypisywane jest do ściśle określonych reguł. Na czas Chrztu świętego dla dziecka przede wszystkim wybiera się ubranko. Zazwyczaj zajmuje się tym Matka Chrzestna. Wygląda to w ten sposób, że dla dziewczynki wybieramy kolor różowy, a dla chłopczyka niebieski. Dlaczego jednak kierujemy się tym wyborem? Co skłania nas do decydowania od górnie jaki kolor będzie nosiło nasze dziecko i to już w czasie Chrztu świętego.

Odpowiedź wydaje się prosta, jednak nie do końca wszyscy się z nią zgodzą. Charakterystyka kolorów dosyć złożona. Różowy to kolor delikatny, który nacechowany jest subtelnością i kobiecymi zaletami. To co różowe zazwyczaj jest romantyczne i spokojne. Różowe kwiaty, policzki czy inne rzeczy zazwyczaj nasuwają nam na myśl płeć damską. Nic więc dziwnego, że w czasie Chrztu świętego ubranko dziewczynki ozdobione jest różowymi elementami. Tym samym podkreślona jest delikatność dziecka i bezbronność.

Co  kolei z kolorem niebieskim dla chłopca? Kolorem, który został umiejscowiony w zimnej tonacji? Chcąc zapewne odróżnić płeć męską od żeńskiej wykorzystano całkowite przeciwieństwo użycia kolorów. Rzeczy dla chłopca bardzo często możemy spotkać w niebieskim kolorze. Wydaje się być to kolor stanowczy i królewski. Jedną z powszechnych zalet niebieskiego koloru to zaufanie, które wzbudza. Nie jesteśmy w stanie zmienić reguł, które rządzą się swoimi prawami już od długiego czasu. Możemy z nich jedynie nie korzystać, decyzja należy całkowicie do nas.

Inne posty

Indywidualny grawer na prezencie

Spersonalizowane prezenty na chrzest są sposobem uczczenia tej ważnej okazji dla każdego dziecka oraz jego rodziców, aby mogli zawsze wspomnieć ten szczególny dzień. Wszystkie nasze pamiątki chrztu po dodaniu daty czy dedykacji stają się jeszcze bardziej wyjątkowe. Doniosłość chwili podkreślona jest przez obdarowanie maluszka wyjątkowym spersonalizowanym darem, wręczonym od serca z okazji chrztu. Jednak wybierając […]

Skorzystaj z możliwości wybrania idealnego podarunku na okazję Chrztu Świętego. Będąc babcią lub dziadkiem pewnie zastanawiasz się co powinieneś wręczyć maleństwu w ten szczególny dzień. Naszą propozycją jest zestaw złotej biżuterii, który stanie się elegancką pamiątką na całe życie. Złota bransoletka, łańcuszek z wisiorkiem, jak również kolczyki zamienią się w pełne uroku podarunki, które będą […]

Symbole Chrztu Świętego

Chrzest święty jest to sakrament, który człowiek przyjmuje jako pierwszy. To dzięki niemu wchodzi do Wspólnoty Kościoła. Symbolizuje oczyszczenie oraz otwarcie drogi do dalszego życia w chrześcijaństwie. Symbolami chrztu świętego są: woda chrzcielna, znak krzyża, krzyżmo, świeca chrzcielna oraz biała szata.

Kategorie prezentów