Gdzie zorganizować przyjęcie po ceremonii chrztu?

Home » Blog » Gdzie zorganizować przyjęcie po ceremonii chrztu?

przyjecieOrganizacja chrztu to nie lada wyzwanie. Podstawowym pytaniem jakie zawsze zadają sobie rodzice jest: czy organizować przyjęcie w domu czy lokalu? Wszystko to zależy od wielkości przyjęcia (liczba zaproszonych gości), ilości dań, możliwości finansowych i wielu innych. W Polskiej tradycji z okazji chrztu wydaje się uroczysty obiad dla rodziny. Oczywiście każdy chce by przygotowania poszły szybko i sprawnie. Są dwie możliwości: zorganizować przyjęcie w lokalu lub poprosić o pomoc kogoś z rodziny, wynająć catering i obchodzić tę uroczystość w domu.

Przyjęcie w domu
Thanksgiving dinner

 

Własny dom to najlepsze miejsce na organizację przyjęcia, gdy rozważamy dobre samopoczucie i poczucie bezpieczeństwa chrzczonego dziecka oraz jego rodzeństwa. Jednak warto zastanowić się czy nasze warunki mieszkaniowe pozwolą na umieszczenie odpowiedniej liczby gości oraz czy czas jaki pochłoną przygotowania nie spowoduje, że zaniedbamy maluszka. Idealnym rozwiązaniem jest wynajęcie cateringu.

Decydując się na przyjęcie w domu pamiętajmy o:

1 – Dokładnym przeliczeniu liczby zaproszonych gości, aby przygotować wystarczającą liczbę miejsc;

2 – Dysponowaniu odpowiednio dużą zastawą obiadową oraz dużą ilością sztućców;

3 – Przemyślanym zestawie obiadowym – nadal najpopularniejszym zestawem jest polski rosół, mięso oraz ziemniaki i surówka. Warto jednak połączyć tradycje z lekką kuchnią. Zupy czy kremy z zielonego groszku czy pomidorów idealnie zastąpią rosół i na pewno wszystkim zasmakują. Również drugie danie może być urozmaicone. Ziemianki można podać w formie talarków, a obok mięsa swoje miejsce może znaleźć ryba. Takie menu z pewnością zaspokoi różnorodne gusta naszych gości;

4 – Słodkościach, ukoronowaniem takiej uroczystości jest podanie tortu i deserów;

5 – Białym obrusie oraz dekoracji stołu. Najlepiej aby dodatki, serwetki świece oraz kwiaty były w delikatnych pastelowych kolorach.

Przyjęcie w lokalu

 

Table set for an event party or wedding receptionGdy nie mamy możliwości organizacji przyjęcia w domu, mamy szeroką ofertę lokali przygotowujących wszelkie imprezy okolicznościowe. Przy wyborze konkretnego lokalu powinniśmy wziąć pod uwagę kilka istotnych faktów:

1 – Lokalizacja- najlepiej by lokal znajdował się niedaleko domu w razie nagłej potrzeby można szybko coś załatwić;

2 – Warunki sali – sprawdzić czy w lokalu znajduje się miejsce gdzie można przewinąć lub nakarmić dziecko;

– sala powinna być oddalona od innych sal, aby nie dobiegało do niej zbyt dużo niepotrzebnego hałasu i aby w pobliżu nie kręciły się obce osoby;

Niezależnie od wyboru miejsca zawsze warto poprosić rodzinę o pomoc, byśmy mogli w pełni skupić się na duchowych przeżyciach.

Inne posty

Złota bizuteria – pamiątkowy prezent na chrzest

Szukając wartościowego oraz pamiątkowego podarunku dla dziecka warto zwrócić uwagę na złotą biżuterię. Biżuteria, a w szczególności złota to od wielu lat sprawdzony pomysł na prezent dla dziecka na chrzest. Oferowane przez nas komplety to przykłady biżuterii bardzo delikatnej, subtelnej a przy tym niezwykle eleganckiej. Wzory biżuterii są na tyle klasyczne że można ją założyć […]

Symbole Chrztu Świętego

Chrzest święty jest to sakrament, który człowiek przyjmuje jako pierwszy. To dzięki niemu wchodzi do Wspólnoty Kościoła. Symbolizuje oczyszczenie oraz otwarcie drogi do dalszego życia w chrześcijaństwie. Symbolami chrztu świętego są: woda chrzcielna, znak krzyża, krzyżmo, świeca chrzcielna oraz biała szata.

W jakim czasie po narodzinach ochrzcić dziecko?

Często rodzice zastanawiają się kiedy należy ochrzcić swoje maleństwo. Ilu rodziców tyle oczywiście jest zdań. Jednak biorąc pod uwagę decyzję większości, wyciągnęliśmy z nich średnią i zrobiliśmy podsumowanie, które z pewnością pomoże na wybranie odpowiedniej daty. Jeśli maleństwo urodziło się bez żadnych komplikacji i nie był potrzebny natychmiastowy Chrzest Święty, radzi się, by dziecko ukończyło […]

Kategorie prezentów