Jak zorganizować Chrzest Święty w domu?

W kategoriach: Blog,

258

Jak zorganizować chrzciny w domu? Co przygotować, by każdy czuł się wyjątkowo i był zadowolony? Przedstawiamy Ci kilka porad, dzięki którym przygotujesz najwspanialsze przyjęcie z okazji Chrztu Świętego.

  1. Sporządź listę gości.

Musisz znać dokładną liczbę osób, która pojawi się na Twoim przyjęciu. Należy przygotować odpowiednią ilość krzeseł i zastawę, by każdy miał swoje miejsce. Poproś gości, by każdy z nich potwierdził swoje przybycie.

2. Zaproszenia

Wybór stosownych zaproszeń jest bardzo istotny. Zaproszenia będą wyglądały całkiem inaczej, gdy do Chrztu przynosisz chłopca, a inaczej, gdy dziewczynkę. Gdy już będziesz mieć zaproszenia, wyślij je odpowiednio wcześnie i zaznacz, by każda zaproszona osoba potwierdziła swoje przybycie.

3. Menu

Postaw na klasyczne i nieskomplikowane menu. Nie warto zaskakiwać gości egotycznymi daniami np. serwowanie zupy chińskiej ze ścisłą procedurą podania. Spraw, aby każda osoba czuła się swobodnie. Warto ułatwić sobie przygotowanie dań i wybrać zupę, mięso w sosie oraz te potrawy, które z łatwością można przygrzać. Pamiętaj jednak, że ustalenie menu zależy wyłącznie od Ciebie i to Ty decydujesz czy wybierzesz kuchnię tradycyjną czy postawisz na coś orientalnego.

4. Tort

Jeśli chcesz samemu upiec tort, zrób to 🙂 Lecz jeśli wiesz, że nie masz czasu, a ktoś inny zrobi to za Ciebie lepiej, nawet się nie zastanawiaj. Zaoszczędzisz sobie czasu, który będziesz mogła poświęcić na coś innego 🙂

5. Podziękowania dla gości.

Podziękuj każdemu z gości za przybycie i wybierz dla nich drobne podziękowania, które staną się wspaniałą pamiątką.

6. Poproś kogoś o pomoc.

Ważne, by był ktoś kto będzie w stanie Ci pomóc. Poproś o pomoc męża, siostrę lub przyjaciółkę. Przyjęcia w domu nie da się zorganizować samemu. Ważne, by była osoba, dzięki której sprawnie zorganizujesz ten dzień.