Jaką treść graweru umieścić na Piśmie Świętym?

Home » Jaką treść graweru umieścić na Piśmie Świętym?

cytaty na pismo

Podczas poszukiwań odpowiedniego prezentu na Chrzest Święty, doszedłeś do wniosku, że najlepszym z nich będzie Biblia. Decydując się na umieszczenie indywidualnej dedykacji na tym wyjątkowym podarunku, podpowiadamy co można wygrawerować na Świętej Księdze. 

Pismo Święte powinno towarzyszyć człowiekowi do końca życia. Stąd też podarowanie małemu dziecku kolorowej Biblii będzie idealnym pomysłem na prezent. Twój upominek nabierze całkiem innego znaczenia jeśli zdecydujesz się na wygrawerowanie nietypowej dedykacji. Naszą pierwszą sugestią jest sentencja biblijna. Psalmy to wspaniałe źródło, z którego można czerpać przykłady. Oto kilka z nich:

 • „Pan jest moim pasterzem, niczego mi nie braknie.” (Psalm 23)
 • „Twoje słowo jest lampą dla moich stóp i światłem na mojej ścieżce. „(Psalm 119, 105)
 • Powierz Panu swoją drogę i zaufaj Mu: On sam będzie działał. (Psalm 37, 5)

Kolejnymi przykładami na grawer są słowa Jezusa Chrystusa z Ewangelii.

 • Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią. (Mt 5, 7)
 • A oto znów przemówił do nich Jezus tymi słowami: „Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia”. (J 8, 12)
 • Wszystko możliwe jest dla tego, kto wierzy. (Mk 9, 23)

Odchodząc od chrześcijańskich propozycji na grawer , mamy dla Ciebie kilka świeckich przykładów.

 • A oto moja tajemnica, jest bardzo prosta: Dobrze widzi się tylko wtedy, gdy się patrzy sercem. Najważniejsze jest dla oczu niewidoczne. (Antoine de Saint-Exupery)
 • „Serduszko dziecka małe,
  Jak lilia musi być białe,
  Jak lilia musi być czyste
  Jak toń wody przejrzyste”
 • „Trzy rzeczy zostały z raju:Gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka.”Dante AlighieriWarto zwrócić uwagę na treść graweru, ponieważ będzie on na długie lata przypominał dziecku o wyjątkowym dniu, w którym wstąpił do wspólnoty chrześcijanskiej.

Inne posty

Prezent na chrzciny skrojony na miarę – nasze zestawy upominkowe z personalizacją

Oryginalność w dzisiejszych czasach zanika w zastraszającym tempie. Nie ważne czy chodzi o uliczną modę czy wystroje wnętrz. Nie daj się temu pochłonąć i pozostań sobą w tym natłoku napływających zewsząd trendów. To samo tyczy się też upominków. Nie zależnie od okazji większość z nas kupuje po prostu kartkę, kopertę i upycha w niej kilka […]

Szklane pamiątki – pomysł na prezent z okazji chrztu

Przed Wami wyjątkowa uroczystość chrztu świętego. Z pewnością na tą okoliczność pragniecie sprawić dziecku wyjątkowy prezent, który będzie pamiątką na długie lata.  Jeżeli zastanawiacie się nad takim upominkiem, to mamy dla Was doskonałą propozycję. Szklane pamiątki – bo o nich mowa – to podarunki, które są piękne, eleganckie i bardzo trwałe, a wygrawerowana na nich […]

Skarbonki dla maluszków

Skarbonka to sprawdzony prezent na wiele okazji. Kto z nas nie ma skarbonek o różnych często zabawnych kształtach… Posiadamy skarbonki te z dzieciństwa oraz te które zostały nam wręczone w późniejszym czasie. Szukając prezentu dla dziecka na roczek warto zwrócić uwagę na te piękne przedmioty. Bogaty wybór wzorów pozwoli na dobór skarbonki do zainteresowań maluszka. […]

Kategorie prezentów