Jaki prezent na Chrzest dla brata?

Home » Jaki prezent na Chrzest dla brata?

Czym jest Chrzest święty dla małego dziecka, które nie jest świadome przyjmowania tego sakramentu w czasie ceremonii? Czy odpowiednim wiekiem dla dziecka jest właśnie okres niemowlęcy by przyjąć Chrzest? Na te pytania i wiele innych postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym poście.

Dziecko nie bez powodu oddane jest w ręce kapłana właśnie w wieku niemowlęcym. Chrześcijańska świadomość powinna być budowana od małego i mieć solidne podstawy. Stąd też Chrzest dziecko przyjmuje już od najmłodszych lat, by pozbyć się grzechu pierworodnego i tym samym być gotowym na naukę Biblii i przyjęcie Chrystusa. Fakt, że dziecko nie jest świadome sakramentu w czasie przyjęcia Chrztu nie jest przeszkodą, lecz jednym z powodów dla którego tak się dzieje. Dziecko w tym wieku nie jest w stanie popełnić żadnego grzechu. Będzie więc obarczone jedyne grzechem pierworodnym, z którego kapłan oczyści poprzez wodę i światło Chrystusa.

Obrazek na prezent dla dziecka

Srebrny obrazek na prezent

Chcąc upamiętnić ten dzień wyjątkowym prezentem, wybierz na prezent dla brata z okazji Chrztu świętego posrebrzany obrazek przedstawiający moment Chrztu. Dołączając do niego grawer z wybraną dedykacją sprawisz, że twój prezent będzie wyjątkowy i z pewnością stanie się pamiątką na wiele lat.

Chrzest święty jest początkiem relacji Jezusa Chrystusa z wierzącym. Wybierz dla małego dziecka odpowiednia drogę do budowania tej więzi.

Inne posty

Z pierwszą wizytą u dziecka oraz świeżo upieczonej mamy

Pierwsza wizyta u małego dziecka i jego rodziców to emocjonujący moment. Wyrażając gratulacje rodzicom dziecka przy okazji takich wizyt szukamy prezentu, który byłby odpowiedni na tę okazję. A więc co najlepiej przynieść? Trafionym prezentem jest rzecz praktyczna, taka która przyda się dziecku w pierwszych miesiącach życia. Do tej grupy prezentów należą: kocyk, pościel, ochraniacz, nosidełko […]

W jakim czasie po narodzinach ochrzcić dziecko?

Często rodzice zastanawiają się kiedy należy ochrzcić swoje maleństwo. Ilu rodziców tyle oczywiście jest zdań. Jednak biorąc pod uwagę decyzję większości, wyciągnęliśmy z nich średnią i zrobiliśmy podsumowanie, które z pewnością pomoże na wybranie odpowiedniej daty. Jeśli maleństwo urodziło się bez żadnych komplikacji i nie był potrzebny natychmiastowy Chrzest Święty, radzi się, by dziecko ukończyło […]

Wybór świecy chrzcielnej

W trakcie udzielania sakramentu chrztu świętego w kościele zostaje zapalona świeca, która symbolizuje życie, pamięć, wiarę i odrodzenie. Podczas uroczystości trzymają ją rodzice chrzestni. Później przekazana zostaje dziecku, aby po kilku latach mogło nieść ją do pierwszej komunii świętej. Powinna towarzyszyć mu przez całe życie. Właśnie dlatego wybór świecy chrzcielnej jest niezwykle ważny!

Kategorie prezentów