Jaki prezent na Chrzest dla brata?

W kategoriach: Blog,

Czym jest Chrzest święty dla małego dziecka, które nie jest świadome przyjmowania tego sakramentu w czasie ceremonii? Czy odpowiednim wiekiem dla dziecka jest właśnie okres niemowlęcy by przyjąć Chrzest? Na te pytania i wiele innych postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym poście.

Dziecko nie bez powodu oddane jest w ręce kapłana właśnie w wieku niemowlęcym. Chrześcijańska świadomość powinna być budowana od małego i mieć solidne podstawy. Stąd też Chrzest dziecko przyjmuje już od najmłodszych lat, by pozbyć się grzechu pierworodnego i tym samym być gotowym na naukę Biblii i przyjęcie Chrystusa. Fakt, że dziecko nie jest świadome sakramentu w czasie przyjęcia Chrztu nie jest przeszkodą, lecz jednym z powodów dla którego tak się dzieje. Dziecko w tym wieku nie jest w stanie popełnić żadnego grzechu. Będzie więc obarczone jedyne grzechem pierworodnym, z którego kapłan oczyści poprzez wodę i światło Chrystusa.

Obrazek na prezent dla dziecka

Srebrny obrazek na prezent

Chcąc upamiętnić ten dzień wyjątkowym prezentem, wybierz na prezent dla brata z okazji Chrztu świętego posrebrzany obrazek przedstawiający moment Chrztu. Dołączając do niego grawer z wybraną dedykacją sprawisz, że twój prezent będzie wyjątkowy i z pewnością stanie się pamiątką na wiele lat.

Chrzest święty jest początkiem relacji Jezusa Chrystusa z wierzącym. Wybierz dla małego dziecka odpowiednia drogę do budowania tej więzi.