Kiedy ochrzcić dziecko?

Home » Kiedy ochrzcić dziecko?

Jaki jest najlepszy termin na Chrzest święty i od czego zależy data? Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego terminu i jak sprawić, aby każdy był zadowolony. Na pytania kiedy ochrzcić dziecko odpowiemy w dzisiejszym poście.

Kiedy ochrzcić dziecko?

Jako katolik jesteś zobowiązany do tego, by prowadzić swoje dziecko według zasad chrześcijańskich. Praktykując wiarę zaczynasz od podstawowych zasad. Pierwszym sakramentem jest Chrzest święty i każdy jako dziecko przyjmuje je, by w pełni przystąpić do grona wyznawców Jezusa Chrystusa. Musisz wiedzieć, że Chrzest w pełni wprowadza nas do życia według dekalogu, boskich przykazań oraz nauki Kościoła. Pielęgnowanie tradycji, jak również dbanie o obrządki różnych świąt w ciągu roku sprowadza nas do sakramentu Chrztu świętego.

Kościół naucza, że Chrzest święty powinno przyjmować niemowlę.

Jest jednak wiele przypadków, które potwierdzają, że Chrzest święty przyjął dorosły człowiek. Są to jednak skrajne przypadki, których nie spotykamy często. Dziecko, które na początku swojego życia przyjmuje Chrzest święty kierowanie jest przez swoich rodziców w stronę Boga już od samego początku. Uczęszczanie na msze świętą, lekcje katechezy w szkole lub inne grupki chrześcijańskie mają wpływ na to jak kształtuje się światopogląd dziecka względem wiary.

Samodzielnie zadecyduj kiedy ochrzcić dziecko.

Na decyzję o zorganizowaniu Chrztu świętego ma wpływ wiele rzeczy. Przede wszystkim weź pod uwagę:

  • porę roku
  • zbliżające się święta kościelne
  • czy cała rodzina ma możliwość przybycia

Jeśli wiesz, że pora roku w pełni odpowiada na to, by zorganizować Chrzest śmiało możesz przystąpić do planowania ceremonii przyjęcia. Najgorszym okresem na Chrzest jest zima, tym bardziej jeśli dziecko jest malutkie. Msza zazwyczaj trwa godzinę. Czasami trzeba będzie dziecko przewinąć w najmniej oczekiwanym momencie lub też nakarmić.

Przed świętami wielkanocnymi w okresie Wielkiego Postu nie organizuje się Chrztów. Wielu rodziców czeka na same święta, by móc uroczyście przynieść swoje dziecko do Kościoła. W tym samym czasie również zjeżdża się większość rodziny. Jeśli zależy Ci, by rodzicami chrzestnymi były osoby, które mieszkają z dala od Twojego miejsca zamieszkania, to święto kościelne z pewnością będzie idealną okazją na to, by zorganizować Chrzest.

 

Inne posty

Bukiet na Chrzest Święty – oryginalna wiązanka kwiatów

Wybierając się ceremonię Chrztu Świętego małego dziecka zadbaj o swój prezent. Postaraj się, by wyglądał niebanalnie i wyjątkowo. Na tę okazję stworzyliśmy dla Ciebie przykłady oryginalnych bukietów , które swoim wyglądem zauroczą każdego gościa na przyjęciu z okazji Chrztu Świętego. Przedstawiamy Ci różne formy, a także wersje kolorystyczne bukietów. Twój prezent dla dziecka powinien odznaczać […]

Elegancki prezent na Chrzest Święty – wprowadzenie

Dzisiejszym postem otwieramy nową serię, pod nazwą „Elegancki prezent na Chrzest Święty”. Wiemy, że wielu z Was ceni sobie klasykę oraz prostotę. Naszą propozycją jest utworzenie cyklu, w którym będziemy przedstawiać ekskluzywne prezenty dla dziecka na Chrzest Święty. Postaramy się przedstawić w skrócie czym będziemy się zajmować w tej serii i na co będziemy zwracać […]

Praktyczny prezent na chrzest z personalizacją – razem zadbajmy o spokojny sen maluszka

Sen jest jednym z najważniejszych rzeczy w naszym życiu. Sam doskonale wiesz co dzieje się z organizmem kiedy nam go zabraknie. Chodzimy przemęczeni, zdenerwowani i rozdrażnieni. Już od najmłodszych lat warto dbać o prawidłowy wypoczynek naszych pociech, tak aby w przyszłości nie miały zaburzonego rytmu dobowego. Jeśli zgadzasz się z nami co do tej kwestii, […]

Kategorie prezentów