Popularne imiona w roku 2015

W kategoriach: Blog,

Małe dziecko podczas Chrztu Świętego zostaje przyjęte do wspólnoty chrześcijańskiej i otrzymuje imię, które będzie mu towarzyszyło do końca życia. Rok 2015 jest już za nami, lecz warto sprawdzić jakie imiona zarówno dla chłopczyka jak i dziewczynki były najbardziej popularne.

IMIONA

Zaczynając od imion dziewczęcych, od wielu lat prym wiedzie Zofia. Tak również było w minionym roku, w którym najwięcej dziewczynek otrzymało to imię, być może powodem jest, że z greckiego oznacza mądrość? Natomiast druga w kolejce jest Zuzanna. Małe Zuzie otrzymały srebrny medal w rankingu najczęściej nadawanych imion w Polsce podczas ceremonii Chrztu Świętego. Trzecie miejsce zajmuje Julia. Wszystkie imiona są piękne i urokliwe i z pewnością ich właścicielki będą odznaczać się wieloma wspaniałymi cechami. A my życzymy im wszystkiego co najlepsze.

Pora na podsumowanie imion dla chłopców. Najbardziej popularnym męskim imieniem był Jan. To imię jest nadaje dumy i powagi, małe Jasie mogą być wdzięczne rodzicom za wybranie tak dostojnego imienia z tradycją. Drugie miejsce należy do imienia Antoni. Mały Tosiek, potem Antek i Antoni odnajdą w historii wiele osób, które nosiło to samo imię i zasłużyło się odwagą, mądrością oraz bohaterstwem na wielu płaszczyznach, w życiu zawodowym, naukowym oraz społecznym. A to z pewnością jest powód do dumy. Trzecie miejsce należy do Jakuba. W roku 2015 przybyło wielu małych Kubusiów, których witamy serdecznie, a wszystkim pozostałym życzymy co pomyślności i samych sukcesów.