Przygotowania związane z chrztem dziecka

Home » Przygotowania związane z chrztem dziecka
Organizacja Chrztu - Prezenty Na Chrzest

Organizacja Chrztu – Prezenty Na Chrzest

Chrzest święty to uroczystość najważniejsza w życiu każdego dziecka. Jednak to jak wypadnie zależy od rodziców, którzy wkładają w przygotowania najwięcej serca i energii. Dzięki zorganizowaniu całego wydarzenia, zaproszeniu specjalnych gości i zadbaniu o szczegóły, dzień będzie jednym z najbardziej wyjątkowych.

Tak ważny dzień jak chrzest naszej pociechy wymaga podjęcia wielu decyzji. Szczególnie trudnych, gdy przeżywamy uroczystość po raz pierwszy. Z tym sakramentem wiąże się kilka spraw, które warto omówić wcześniej.

Wybór daty chrztu świętego

Statystyki mówią, że najwięcej dzieci rodzi się na wiosnę, dlatego jedną z najpopularniejszych dat jest Wielkanoc. W tym czasie odpadną nam problemy z wyborem odpowiedniego stroju oraz ze stresem związanym z przeziębieniem. Jeżeli zależy nam na tym wiosennym klimacie, warto zastanowić się nad wyborem daty wcześniej, aby zdążyć np. z zarezerwowaniem terminu wynajmowanego lokalu.

Wybór miejsca chrzcin dziecka

Coraz bardziej popularne staje się organizowanie chrztu w lokalach, gdzie odchodzą nam problemy z przygotowaniem i podaniem potraw, dekoracji i późniejszych porządków. Po za tym nie każdy może sobie pozwolić na chrzciny w swoim mieszkaniu. Oczywiście wiąże się to z kosztami, więc warto zastanowić się, czy impreza w lokalu nie wyczerpie naszego budżetu. Domowe zacisze, też ma swój urok. W domu mamy wszystko co potrzebne do pielęgnacji i opieki nad dzieckiem. W nagłych przypadkach zawsze można z tego skorzystać.

Rodzice chrzestni

Wybór rodziców chrzestnych naszej pociechy to jedna z ważniejszych decyzji. Warto zastanowić się na spokojnie kto powinien spełnić tę rolę. To oni będą Was wspierać w opiece, w wychowaniu i byciu przy dziecku. Należy zwrócić uwagę na charakter danej osoby, to czy jest opiekuńcza, czy ma z Wami bliskie kontakty, może powinien być to ktoś z rodziny, na kogo zawsze mogliście liczyć. Jest to ogromne wyróżnienie, które wiąże się z zaufaniem do drugiej osoby!

Niezbędne akcesoria

Chrzest święty wymaga typowych akcesoriów tj. świeca chrzcielna, biała szata, odpowiednie i wygodne ubranie, które trzeba wcześniej zakupić.

Prezent z okazji chrztu

Przede wszystkim prezent powinien być pamiątką dla dziecka, które teraz z tej uroczystości może niewiele pamiętać. Jednak później będzie słuchać opowieści, przeglądać zdjęcia i upominki. Bardzo fajnym pomysłem na podarunek jest srebrny smoczek, łyżeczka lub grzebyczek, złote medaliki, kolczyki lub bransoletka oraz gustowne srebrne puzderka, np. na pierwszy ząbek lub pukiel włosów. Wiele wspaniałych prezentów znajdziecie w sklepie internetowym PrezentyNaChrzest.com

Jednak najważniejszym podarkiem na chrzest jest miłość, uczucie i zainteresowanie bohaterem tej uroczystości. Pamiętajmy o tym!

Inne posty

Jakie są obowiązki rodziców chrzestnych wobec dziecka?

Chrzest to najważniejszy sakrament dla malucha, w którym bardzo ważną funkcję obok rodziców biologicznych dziecka pełnią rodzice chrzestni. Obecność rodziców chrzestnych jest bardzo istotna, nie tylko podczas przygotowań dziecka do chrztu, lecz także przez całe jego życie. Chrzestni są drugimi rodzicami dziecka. Jakie są w związku z tym obowiązki rodziców chrzestnych? W zależności od regionu […]

W dniu dziecka

Za morzami niebieskimi, za wyspami bezludnymi, złota rybka mała, życzenia spełniała. Pyszczek miała groźny, wciąż stroiła minki, nie wiedziała jak dopłynąć do Twojej rodzinki. Aż zaprzęgła do muszelki dwa morskie koniki, wzięła perły, skarb Neptuna, wzięła baloniki. Teraz jest u ciebie, razem się bawicie, przypomnij tej rybce o spełnieniu życzeń. Wszystkiego dobrego dla wszystkich pociech […]

Pamiątka Chrztu świętego: Album na zdjęcia z opcją graweru dedykacji

W czasie Chrztu świętego wykonujemy mnóstwo zdjęć. Chcemy, aby dziecko miało uwiecznione na fotografiach każdy moment z tego dnia. Przygotowania do ceremonii mszy świętej, moment Chrztu oraz samo przyjęcie. Dziecko jest oczkiem w głowie wszystkich gości. Z tego względu, że Chrzest święty jest tylko raz w życiu staramy się wybrać wyjątkowy prezent. Naszą propozycją jest podarowanie […]

Kategorie prezentów