Szatki do chrztu świętego – jaką wybrać?

Home » Blog » Szatki do chrztu świętego – jaką wybrać?

Dziecko w dniu Chrztu świętego jest adorowane przez wszystkich członków rodziny. Nikt jednak nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele trzeba poświęcić czasu na odpowiednie przygotowanie maleństwa, by przyjęło sakrament chrztu świętego. Działa to również w drugą stronę. Potrafimy bowiem bardzo długo zastanawiać się nad tym, jaki wybrać prezent dla dziecka, by stał się wyjątkową pamiątką na całe życie. Przygotowaliśmy dziś dla Ciebie szatki do chrztu świętego, które z pewnością zwrócą uwagę niejednej osoby.

Czym wyróżniają się nasze szatki od innych?

Bezpośrednio na szatce możemy wykonać haft z imieniem dziecka i datą Chrztu. Dodatkowo na samym środku pojawi się nadruk ze zdjęciem, które nam prześlesz. Wokół produktu owija się różowa wstążeczka, która kolorem dopasowana jest do płci dziecka.

Jak wiemy, biała szatka jest niezbędna w czasie udzielenia sakramentu w kościele. To ona jest symbolem oczyszczenia duszy z grzechu pierworodnego. Dodatkowym elementem jest przyjęcie światła Jezusa Chrystusa. W tradycji polskiej przyjęło się, że o białą szatkę dba matka chrzestna, natomiast o święcę ojciec chrzestny. Podział ról jest więc sprawiedliwy i równie odpowiedzialny.

Można śmiało stwierdzić, że dzień Chrztu świętego dla całej rodziny zapadnie głęboko w pamięci wszystkich członków, lecz niestety nie dziecka. Stąd też zadbaj o to, aby maleństwo otrzymało stosowne pamiątki nawiązujące do charakteru święta.

Szatki do chrztu świętego z haftem dedykacji.

Często zastanawiamy się co powinno zostać wyhaftowane na szatce, która zamieni się w długowieczną pamiątkę. Podpowiemy Ci jaki haft jest najbardziej popularny i co możesz wykorzystać dedykując ją.

Co haftować?

  • Chrzest święty
  • datę
  • imię
  • dedykacją
  • miejsce chrztu

Wiedz, że zarówno dla chłopczyka, jak i dziewczynki dopasujemy indywidualnie białą szatkę. Uwzględniając jej kolory, dodatki oraz te elementy, które będą odpowiadały za jej wygląd końcowy. Kolor czcionki jest niezwykle istotny przy haftowaniu.

Czas Chrztu świętego jest bardzo wyjątkowy. W jednym miejscu spotyka się cała rodzina, która spogląda na bezbronne maleństwo i cieszy się z przyjęcia przez niego sakramentu w kościele. Każdy z pewnością życzy dziecku zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

Inne posty

Jaki prezent na chrzest dla chłopczyka od matki chrzestnej

Czy już dotarło do ciebie, że właśnie zgodziłaś się zostać matką chrzestną? No tak, życie jest pełne paradoksów. Kiedyś marzyłaś o tym, aby jak najszybciej nią zostać. Ba! Nie mogłaś się wprost doczekać tej niezwykłej chwili, kiedy podczas ceremonii chrztu świętego będziesz mieć zaszczyt trzymania na swych rękach tej małej, pełnej życia i światła istotki. […]

Pojawienie się w rodzinie bliźniaków jest jednym z najbardziej radosnych dni. Podwójne szczęście jak zwykło się mawiać niesie ze sobą wiele ciekawych sytuacji. Przede wszystkim dzień Chrztu Świętego wymaga wyjątkowej organizacji i pomocy osób najbliższych. Jeśli zostałeś poproszony o bycie rodzicem chrzestnym dla jednego z dzieci, to z pewnością zastanawiasz się jaki wręczyć prezent, który […]

Jaki prezent na chrzest dla chłopczyka od dziadków?

W poprzednim poście próbowaliśmy wspólnie z Wami – strapionymi Dziadkami, znaleźć odpowiedź na odwieczne pytanie, które zawsze pojawia się w przededniu chrztu, pierwszych urodzin czy też komunii ukochanych wnuków. Jaki prezent będzie idealnym wyborem – takim, który sprawi radość nam, a w przyszłości obdarowanemu dziecku. W pierwszej kolejności zastanawialiśmy się co wybrać na prezent dla […]

Kategorie prezentów