Szatki do chrztu świętego – jaką wybrać?

W kategoriach: Akcesoria do chrztu,

Dziecko w dniu Chrztu świętego jest adorowane przez wszystkich członków rodziny. Nikt jednak nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele trzeba poświęcić czasu na odpowiednie przygotowanie maleństwa, by przyjęło sakrament chrztu świętego. Działa to również w drugą stronę. Potrafimy bowiem bardzo długo zastanawiać się nad tym, jaki wybrać prezent dla dziecka, by stał się wyjątkową pamiątką na całe życie. Przygotowaliśmy dziś dla Ciebie szatki do chrztu świętego, które z pewnością zwrócą uwagę niejednej osoby.

Czym wyróżniają się nasze szatki od innych?

Bezpośrednio na szatce możemy wykonać haft z imieniem dziecka i datą Chrztu. Dodatkowo na samym środku pojawi się nadruk ze zdjęciem, które nam prześlesz. Wokół produktu owija się różowa wstążeczka, która kolorem dopasowana jest do płci dziecka.

Jak wiemy, biała szatka jest niezbędna w czasie udzielenia sakramentu w kościele. To ona jest symbolem oczyszczenia duszy z grzechu pierworodnego. Dodatkowym elementem jest przyjęcie światła Jezusa Chrystusa. W tradycji polskiej przyjęło się, że o białą szatkę dba matka chrzestna, natomiast o święcę ojciec chrzestny. Podział ról jest więc sprawiedliwy i równie odpowiedzialny.

Można śmiało stwierdzić, że dzień Chrztu świętego dla całej rodziny zapadnie głęboko w pamięci wszystkich członków, lecz niestety nie dziecka. Stąd też zadbaj o to, aby maleństwo otrzymało stosowne pamiątki nawiązujące do charakteru święta.

Szatki do chrztu świętego z haftem dedykacji.

Często zastanawiamy się co powinno zostać wyhaftowane na szatce, która zamieni się w długowieczną pamiątkę. Podpowiemy Ci jaki haft jest najbardziej popularny i co możesz wykorzystać dedykując ją.

Co haftować?

  • Chrzest święty
  • datę
  • imię
  • dedykacją
  • miejsce chrztu

Wiedz, że zarówno dla chłopczyka, jak i dziewczynki dopasujemy indywidualnie białą szatkę. Uwzględniając jej kolory, dodatki oraz te elementy, które będą odpowiadały za jej wygląd końcowy. Kolor czcionki jest niezwykle istotny przy haftowaniu.

Czas Chrztu świętego jest bardzo wyjątkowy. W jednym miejscu spotyka się cała rodzina, która spogląda na bezbronne maleństwo i cieszy się z przyjęcia przez niego sakramentu w kościele. Każdy z pewnością życzy dziecku zdrowia i błogosławieństwa Bożego.