Biała szatka do chrztu – jak powinna wyglądać?

Moment, w którym biała szatka do Chrztu zostaje nałożona na dziecko jest jednym z najbardziej kluczowych i symbolicznych momentów w trakcie ceremonii. Dziś odpowiemy Ci na pytanie, jak powinna wyglądać szatka do Chrztu oraz w jaki sposób może stać się pamiątką tej uroczystości na całe życie.

Szatka do Chrztu – symbolika i znaczenie

Biała szatka do chrztu symbolizuje przede wszystkim wewnętrzną przemianę, która dokonała się w nowo ochrzczonej osobie. Moment nałożenia szatki oznacza zjednoczenie się nowo ochrzczonego dziecka z Chrystusem i wejście w nowe, katolickie życie. Głębokie znaczenie ma również kolor szatki, którego znaczenie jest zakorzenione nie tylko w wymiarze religijnym, ale również w kulturze. Barwa ta utożsamiana jest przede wszystkim z czystością, więc okrycie dziecka szatką w białym kolorze symbolizuje czystość oraz niewinność ochrzczonego dziecka.

Jak powinna wyglądać szatka do Chrztu Świętego?

Wygląd szatki do chrztu powinien oddawać wagę i znaczenie tej uroczystości. Szatki mogą przybierać różnorodne formy oraz posiadać bardziej subtelne lub bogatsze zdobienia. Możemy spotkać się nie tylko tradycyjne, kwadratowe szatki; biały materiał może przybrać formę serca czy koszulki. Różnorodność dostępnych kształtów i zdobień pozwoli Ci idealnie dopasować szatkę do swoich oczekiwań.  Haftowane szatki do Chrztu najczęściej dekorowane są kolorową lamówką, delikatnymi koronkami i kokardkami. W przypadku dekoracyjnego nadruku, na materiale można zamieścić nie tylko tekst, ale również tematyczne grafiki lub zdjęcie maluszka.

Najbardziej kluczowe znaczenie ma kolor szatki – materiał koniecznie musi być biały. Najczęściej na szatce umieszcza się pamiątkowy napis w postaci haftu lub nadruku. Imię (lub imiona) nadane podczas sakramentu Chrztu oraz data uroczystości zamienią wybraną szatkę w pamiątkę na całe życie. Poniżej przedstawimy Ci nasze propozycje na spersonalizowane szatki do Chrztu Świętego. Tradycyjnie jest to prezent na Chrzest, któremu dziecku kupuje matka chrzestna.

Biała szatka do Chrztu z haftem imienia

Klasyczna szatka do Chrztu wykonana z bawełnianego materiału w białym kolorze posiada niesamowicie subtelne zdobienia. Jej brzeg wykończony jest białą koronką, w którą wpleciono białą wstążkę. Na materiale znajduje się również atłasowa, biała różyczka. Niesamowicie delikatną kompozycję wspaniale dopełni haft wykonany nicią w złotym kolorze.

Szatka do chrztu z haftem imienia w kształcie koszulki

Haftowane szatki do chrztu kształtem przypominające koszulkę będą wspaniałą pamiątką uroczystości. Niesamowicie subtelne zdobienia w postaci białej koronki i kwiatu umieszczonego w górnej części szatki dopełnia srebrny haft. Na materiale umieścimy imię dziecka oraz datę uroczystości, dzięki czemu szatka nabierze wyjątkowego znaczenia. Spersonalizowana pamiątka Chrztu Świętego przypominać będzie o tym ważnym wydarzeniu przez wiele lat.

Szatka na Chrzest Święty ze zdjęciem dziecka

Doskonała propozycja na wyjątkową pamiątkę Chrztu Świętego. Ozdobna szatka do chrztu ze zdjęciem dziecka pozwoli na zawsze zachować wspomnienia z tego dnia. Brzeg materiału został wykończony białą koronką, w którą wpleciono różową wstążkę. Różowy akcent kolorystyczny umieszczono również na atłasowej różyczce, która znajduje się w dolnej części szatki. Na materiale naniesiemy nadruk z przesłanym przez Ciebie zdjęciem wraz z imieniem dziewczynki oraz datą Chrztu.