Czym kierują się rodzice wybierając imię dla dziecka?

W kategoriach: Blog,

Chrzest święty to wyjątkowa ceremonia ważna dla całej rodziny. Jednak zanim przyniesiemy dziecko do Kościoła, by przyjęło Chrzest, musimy wybrać imię. Czym kierują się zatem rodzice wybierając imię dla dziecka? Jakie wybrać imię, by pasowało zarówno do malca, jak również dla dorosłej osoby?

Wiele osób zwraca uwagę, w którym dniu miesiąca urodziło się dziecko, by następnie wybrać patrona i jego imię nadać niemowlakowi. Są jednak osoby, które chcą, aby dziecko odziedziczyło imię po babci, dziadku lub innej osobie z rodziny. Czasami jednak rodzice poddadzą się modnej fali i wybiorą dla dziecka imię, które aktualnie jest bardzo popularne. Chwilowa moda na imię nie jest jednak dobrym rozwiązaniem. Imię dla dziecka powinno być bardzo przemyślaną decyzją. Należy zwrócić uwagę na oficjalną i zdrobniałą formę imienia.

Pamiętaj, że wybierając raz imię dla dziecka będzie mu towarzyszyło ono już do końca życia. Zdecyduj się zatem na imię, które nie skrzywdzi dziecka, a sprawi, że będzie dumnie je nosiło.